Translaton

Aktualności

30 września - Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Dziś, 30 września, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Wszystkim Paniom i Panom Tłumaczom życzymy samych sukcesów. A jaka jest geneza tego dnia?

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza.

 

Sama data - 30 września - upamiętnia świętego Hieronima ze Strydonu, żyjącego na przełomie 4 i 5 wieku n.e.. Jest on znany współczesnym najbardziej jako autor tłumaczenia Pisma Świętego z języka greckiego i hebrajskiego na łacinę oraz tradycyjny patron tłumaczy.

 

Z kolei Międzynarodowy Dzień Tłumacza jest od szeregu lat obchodzony i promowany przez Międzynarodową Federację Tłumaczy. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi wszystkich mieszkańców "globalnej wioski" na zawód tłumacza - zawód specyficzny i trudny, wykonywany często w tle, obarczony dużą odpowiedzialnością, nader często niedoceniany i niezauważany, a jednak niezbędny i o ogromnym znaczeniu w wielu aspektach życia.

 

Wszystkim Paniom i Panom Tłumaczom - niezależnie od specjalizacji, doświadczenia, języka i nastroju - życzymy samych sukcesów w ich rozwoju zawodowym i powodzenia w zyciu osobistym.

 

>> WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Kontakt

Dla kogo pracowaliśmy?

Nasi partnerzy